Menu

Radiodiagnostika

Rentgenové vyšetření je nejstarší používanou metodou v radiologii, založenou na principu rentgenových paprsků, které pronikají lidským tělem, což nám dovolí zobrazit tkáně na speciální RTG filmy.

RTG patří mezi vyšetřovací metody využívající ionizující záření, které sebou nese jistá rizika na lidský organismus, při mnohonásobném opakování. Běžný RTG snímek pro nás představuje velmi malou dávku, asi takovou, kterou dostaneme za několik dní z přírodních zdrojů. Není se tedy čeho obávat. Škodlivé účinky se projevují zejména u dělících se buněk, proto jsou těhotné ženy posílány na rentgen jen v nutném případě, zejména to platí pro první čtyři měsíce těhotenství.

Rentgenové vyšetření provádí kvalifikovaný radiologický asistent(ka). Žádné rentgenové vyšetření nevyžaduje speciální přípravu pacienta. Děti a pacienti, kteří nezvládnou vyšetření sami, potřebují s sebou doprovod starší 18 let (Pokud je doprovod žena, nesmí být těhotná!). Na našem pracovišti vyšetřujeme pacienty bez ohledu na věk.

Nahoru

Letní provoz 8.7.2024 – 30.8.2024

 
CHIRURGIE
PO-PÁ 7:00-15:00

UROLOGIE, ORTOPEDIE vč. UZ kyčlí
Po dobu letního provozu pouze po předchozím objednání na tel.: 296113242

RTG
PO-PÁ 7:00-15:00

V termínu 9.8.2024-23.8.2024 z důvodu výměny přístroje a celé technologie odstávka RTG, v tomto termínu nebude RTG v provozu!

Zavřít